Що таке місце проживання?
Відповідно до чинного законодавства, всі громадяни, які законно перебувають на території України, повинні бути зареєстровані за місцем проживання. Дана норма виставляє вимоги не лише до громадян України, а і до іноземців та осіб без громадянства, які отримали в Україні посвідку на тимчасове чи постійне проживання. Дуже часто, громадяни помилково вживають термін “прописка”. Але з юридичної точки зору, вони не зовсім праці, адже такий термін як “прописка”, пішов ще з часів радянського союзу. Реєстрація місця проживання оформлюється в Центрах надання адміністративних послуг.
Реєстрацією фізичної особи є внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру даних про місце проживання особи з визначенням адреси, яку можна використовувати для офіційного листування чи вручення кореспонденції.
Звертаємо Вашу увагу на те, що місце реєстрації не обов’язково є місцем постійного фактичного проживання. Зобов’язання зареєструвати місце проживання стосується також іноземців, які постійно або тимчасово проживають на території України. Ці особи зобов’язані прописатися протягом 30 днів після отримання документів про легалізацію їх в Україні, а також після прибуття на нове фактичне місце проживання у разі зміни адреси.
Порушення таких правил, особливо для іноземців, викликає дуже неприємні наслідки – штраф у розмірі від 1700 до 5100 гривень на іноземця та від 1700 до 3500 гривень на приймаючу сторону (наприклад, на керівника компанії, яка запросила іноземця в Україну).
Порядок оформлення реєстрації (прописки) за місцем проживання
Для прописки у Києві необхідно:
ЗАЛИШТЕ СВОЇ КОНТАКТНІ ДАНІ
Ми зв'яжемося з Вами сьогодні
Юридична компанія АРОУ надає весь комплекс юридичних послуг, пов’язаних з реєстрацією місця проживання. Звернувшись до нас, ви можете бути впевнені, що ваше питання буде вирішено якісно та у короткі строки.
Обращайтесь только к профессионалам своего дела!