Обмін посвідки на тимчасове проживання в Україні у зв’язку з втратою або викрадення

ЮРІЙ ПРОЦЕНКО
Завідувач кафедри
Корпоративне право

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ ЗІ МНОЮ
Обмін посвідки на тимчасове проживання в Україні у зв’язку з втратою або викрадення
«АРОУ»

Оставьте свои контактные данные и я свяжусь с вами сегодня!В житті трапляється все – ми губимо ключі і гаманці, забуваємо документи, викидаємо важливі чеки. Але що робити, якщо ви втратили посвідку на тимчасове проживання в Україні? В цій статті ми розберемося – чи можна відновити посвідку, якщо вона була втрачена – загублена або викрадена і як це зробити.

Законодавство дає змогу відновити посвідку на тимчасове проживання. Процедура обміну посвідки дуже схожа на процедуру первинного оформлення або продовження строку дії. Але в даному випадку ключовим є отримання документу, що підтверджує факт того, що посвідка була вкрадена або втрачена.

Отже, в першу чергу іноземцю необхідно звернутися з письмовою заявою в довільній формі до відділення поліції в тому районі, де була втрачена посвідка. За фактом втрати, співробітники поліції проведуть перевірку та видадуть довідку встановленого зразка, з якою можна буде звернутися до ДМС і повідомити про втрату документу. Після особистого звернення іноземця в ДМС, старий документ втрачає силу і вважається недійсним.

Для оформлення у зв’язку із втратою або викраденням посвідки, її обміну іноземець або особа без громадянства подають такі документи:

 

  • Посвідку, що підлягає обміну (крім випадків втрати та викрадення);
  • Паспорт або інший документ, що посвідчує особу без громадянства;
  • Переклад на українську мову паспорту іноземця;
  • Документи, що підтверджують обставини чи юридичні факти, відповідно до яких посвідка підлягає обміну. Якщо ви втратили документи за кордоном, то документи, видані компетентними органами іноземних держав, мають бути легалізованими в установленому порядку;
  • Квитанція про сплату адміністративного збору;

ЗАЛИШТЕ СВОЇ КОНТАКТНІ ДАНІ

Ми зв'яжемося з Вами сьогодніДуже важливо враховувати ситуації, при яких посвідка не відновлюється. Наприклад, коли закінчився строк дії посвідки, відновити її, звичайно, що не можна. Також не обміняють посвідку в тому разі, коли у іноземця наявний несплачений штраф і, відповідно, він внесений до реєстру боржників.

Звертайтесь в Юридичну компанію АРОУ та відчуйте, що юридичні послуги можуть бути дійсно комфортними.

Звертайтеся тільки до професіоналів своєї справи!