Працевлаштування іноземців в Україні

ОЛЕКСАНДР ГОРДІЄНКО
Міграційний юрист

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ ЗІ МНОЮ
Працевлаштування іноземців в Україні

Оставьте свои контактные данные и я свяжусь с вами сегодня!У деяких видах робіт не завжди вистачає кваліфікації або не вдається обійтися силами місцевих фахівців. Тоді доводиться використовувати закордонний досвід та залучати на роботу іноземців. Не кожний роботодавець захоче проходити складну процедуру офіційного оформлення іноземця на роботу в Україні. Це трудомісткий та тривалий процес, який завжди вигідний для компанії.

Наші співробітники готові супроводжувати цю процедуру від підготовки документів до отримання дозволу та працевлаштування працівника. Ми надамо правову консультацію з різних питань, пов’язаних із працевлаштуванням в Україні іноземця

Особливості працевлаштування іноземних громадян

За умови використання роботодавцем праці іноземців або осіб, які не мають громадянства, для їх працевлаштування, роботодавець зобов’язаний отримати дозвіл на роботу іноземця в Україні на потрібний період роботи.

Дозволом на працевлаштування є документ, що підтверджує право іноземця працювати на конкретному робочому місці та певній посаді. Якщо планується кілька посад чи компаній, на кожну з них потрібно окремий дозвільний документ.

Бувають випадки, коли висококваліфіковані спеціалісти можуть обіймати одразу кілька посад. Це можливо, але за умови, що строк дії договору не перевищує термін, зазначений у самому дозволі.

Кому не потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування в Україні:

 • Співробітники аварійно-рятувальних служб
 • Іноземців з посвідкою на постійне проживання
 • Працівники представництв іноземних компаній, які працевлаштовуються на основі службової картки
 • Інші працівники, передбачені міжнародними договорами або законами України
 • Професійні спортсмени, співробітники сфери мистецтв, а також артисти
 • Співробітники, які мають офіційний статус біженців
 • Іноземцям під тимчасовим захистом або притулком
 • Працівники ЗМІ, флоту, авіації
 • Викладачі ВНЗ та наукові співробітники
 • Особи, задіяні у проектах міжнародної техдопомоги
 • Священнослужителі з метою роботи у релігійних організаціях

Працевлаштування з видом на проживання в Україні відбувається так само, як для громадян України. Дозволено поєднувати основну роботу на посаді, яка зазначена у дозволі та роботу за тимчасово відсутнього працівника. Така робота не повинна перевищувати більше двох місяців (60 календарних днів) протягом року

Які документи необхідні для працевлаштування іноземця в Україні

Для отримання дозвільного документа для іноземця потрібно надати цілий пакет необхідної документації:

 • Заява встановленого зразка (із зазначенням посади, на яку згідно з національним класифікатором професій претендує даний громадянин, інформацію про іноземця та роботодавця, термін дії дозволу)
 • Копія паспорта іноземця з перекладом українською мовою, який нотаріально засвідчений
 • 1 фотографія іноземця розміром 3,5 x 4,5 см
 • Копія проекту контракту або трудового договору, завірена роботодавцем (у трудовому контракті обов'язково має бути зазначена посада, основні права та обов'язки, розмір заробітної плати, умови та графік роботи, і, найголовніше, що всі положення контракту повинні відповідати чинному трудовому законодавству України)

Підготовлені документи подаються до Центру зайнятості або іншого органу, який має повноваження приймати документи у заявника (Центри надання адміністративних послуг). Розгляд займе не менше тижня, після чого надходить повідомлення роботодавцю і протягом 10 робочих днів він сплачує збір за видачу дозволу на працевлаштування, після чого видається бланк дозволу на роботу іноземцю в Україні.

Чи знаєте ви, що дозвіл на працевлаштування є відмінною підставою для отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні терміном на 3 роки?

 

На який період видається і скільки коштує дозвіл?

Термін дії дозвільного документа залежатиме від категорії іноземців, яким він видається. Наприклад, для особливих категорій та відряджених іноземних працівників відведено період три роки, решті видається дозвіл лише на один рік, після чого його потрібно буде продовжувати.

Для біженців та осіб, які потребують додаткового українського захисту, дозвіл буде абсолютно безкоштовним. Вартість дозволу для інших іноземців залежатиме від періоду роботи.

 • 2 прожиткові мінімуми до 6 місяців роботи
 • 4 прожиткові мінімуми - від 6 до 12 місяців
 • 6 прожиткових мінімумів – 1-3 роки

Ми надаємо всебічну допомогу у працевлаштуванні іноземця в Україні з урахуванням всієї специфіки та складності процедури. Ми гарантуємо юридичний супровід, представництво в будь-яких державних інстанціях, а також підтримку будь-яких питань щодо перебування на території України.

 

ЗАЛИШТЕ СВОЇ КОНТАКТНІ ДАНІ

Ми зв'яжемося з Вами сьогодні  Подписаться (Subscribe)  
Уведомление о