Внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців

ЮРІЙ ПРОЦЕНКО
Завідувач кафедри
Корпоративне право

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ ЗІ МНОЮ
Внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців
«АРОУ»

Оставьте свои контактные данные и я свяжусь с вами сегодня!



Кожен іноземець, який перебуває в Україні повинен знати, що не маючи дозволу на застосування праці іноземців, про роботу можна навіть не мріяти. Насправді, документ який має досить гучну назву, дуже просто отримати.

Проте, розглянемо іншу ситуацію. Припустимо, що ви вже отримали дозвіл і навіть почали працювати, проте в вашому житті відбулися зміни, такі наприклад, як зміна посади або зміна паспорту, і тепер внесення змін потребує і сам дозвіл. Здається, все теж не складно, проте, процедура має свої нюанси, яких варто дотримуватись

Коли потрібно вносити зміни до дозволу на працевлаштування?

Внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства регулюється Законом України «Про зайнятість населення». Згідно статті 42-5, компанія-роботодавець зобов’язана звернутись до центру зайнятості з заявою про внесення змін до дозволу у разі виникнення  однієї з таких обставин:

  • Зміна найменування компанії-роботодавця, зміна прізвища, імені або по батькові фізичної особи – підприємця, який є роботодавцем;
  • Оформлення нового паспорту іноземця та особи без громадянства, у тому числі у разі зміни імені та/або прізвища іноземця або особи без громадянства;
  • Зміна назви посади іноземця, переведення на іншу посаду в одного роботодавця у межах строку, на який видано дозвіл.;

ЗАЛИШТЕ СВОЇ КОНТАКТНІ ДАНІ

Ми зв'яжемося з Вами сьогодні



Які документи необхідно подати для внесення змін

Разом із заявою про внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства роботодавець подає додатково:

  • У разі зміни прізвища, імені або по батькові фізичної особи – підприємця, який є роботодавцем - копію паспорта ФОП;
  • У разі оформлення нового паспорту – переклад паспорту на українську мову, засвідченим в установленому порядку;
  • У разі зміни назви посади іноземця або переведення на іншу посаду в одного роботодавця у межах строку, на який видано дозвіл – проект трудового договору в новій редакції або проект додаткової угоди про внесення змін до трудового договору

Якщо змінюється назва компанії, то можна подавати лише заяву, адже підтвердження про зміну назви, центр зайнятості, отримує самостійно з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

 

Звичайно, за ігнорування дотримання вищевказаного нормативного акту є своя відповідальність. Таким чином Роботодавець, який не звернувся до центру зайнятості  із заявою про внесення змін до дозволу в установлений строк, несе відповідальність відповідно до закону.”

Рекомендуємо вам не відкладати цю процедуру у довгу скриню. А якщо ви не хочете стикатися із складнощами, які можуть виникати в процесі, юристи нашої компанії зможуть зробити все за вас. Наша співпраця є повністю комплексною, тому може позбавити вас від будь якого хвилювання по даній справі. Все що від вас потрібно – це передати нам документи, а потім отримати свій результат. Все легко, швидко і без зайвих турбот!

Звертайтеся тільки до професіоналів своєї справи!